איך לשחרר את הורמון הגלוקגון – ההורמון שאחראי על מנגנון שריפת שומן

אם אתה קורא את הבלוג שלי ומגזינים בנושאי תזונה ובריאות, אתה יודע כי מזונות בעלי אינדקס גליקמי גבוה מקדמים עלייה במשקל על ידי גירוי "הורמון אחסון השומן" – אינסולין. אבל שמירה על יציבות רמות הסוכר בדם עם מזונות בעלי השפעה גליקמית נמוכה היא רק חצי משוואה בדרך לשריפת שומן.

החצי השני כולל את "הורמון שריפת השומן" – גלוקגון. על ידי הבנת יחסי הגומלין בין שני ההורמונים החשובים הללו וכיצד הם מושפעים מהמזון שאתם אוכלים, אתם יכולים לנצח באמת את הקרב על השומן העיקש.

אינסולין VS גלוקגון

הורמון האינסולין והגלוקגון מופקים בלבלב, אך ממש שם מסתיים הדמיון ביניהם. למעשה, הורמונים אלה הם היפוך גמור אחד של השני. ממש כמו מאזניים – כאשר אחד עולה, השני יורד למטה וכאשר אחד יורד, השני עולה. שני ההורמונים האלה משרתים גם פונקציות הפוכות.

אינסולין הוא הורמון אחסון וחסימת תאי שומן

תפקיד האינסולין הוא להוריד את רמת הסוכר בדם על ידי הובלת גלוקוז לשרירים ולכבד ושמירתו שם כמקור אנרגיה. כאשר יש נוכחות של גלוקוז בדם שלך, אינסולין חוסם את הגישה לרזרבות השומן בגוף. אחרי הכל, למה לשרוף שומן, כאשר יש לך סוכר זמין בדם? בנוסף לזה, אינסולין גורם לגוף לאגור עודפי סוכר בצורה של שומן.

גלוקגון הוא הורמון של שריפת שומן שפותח את תאי השומן.

גלוקגון יכול למעשה להעלות את רמת הסוכר בדם על ידי המרת גליצרול בתאי השומן שלך לגלוקוז על מנת להפיק ממנו אנרגיה. גלוקגון מאותת  גם לתאי השומן לשחרר חומצות שומן חופשיות (תהליך הנקרא ליפוליזה). גלוקגון מאותת לגוף לשחרר שומן מאוחסן שישמש לדלק.

מחקרים רבים ממחישים את ההשפעות ההפוכות של שני ההורמונים הללו. אחד המחקרים הבולטים הדגים את התגובה של חולדות כאשר קבוצה אחת קיבלה אינסולין והקבוצה השניה גלוקגון. מחקר זה פורסם בכתב העת של פסיכולוגיה השוואתית ופיזיולוגית. במחקר, החוקרים הזריקו קבוצה אחת של חולדות עם אינסולין ועוד קבוצה של חולדות עם גלוקגון.

החולדות שקיבלו אינסולין אגרו יותר שומן גוף וגם אכלו יותר. החולדות שקיבלו גלוקגון איבדו את שומן הגוף.

קחו את המסר הביתה: אינסולין מקדם אחסון שומן ושומר את השומן על ידי חסימת גישה לתאי השומן הקיימים. גלוקגון הוא חיוני לשחרור השומן מתוך התאים והפיכתו לאנרגיה.

איך לשחרר את הורמון הגלוקגון - ההורמון שאחראי על מנגנון שריפת שומן

איך להפוך את הגוף שלך למכונה שורפת שומן

אם אתה רוצה להפוך את הגוף שלך למכונה שורפת שומן, חיוני שתשמור על  רמות אינסולין וסוכר בדם נמוכות ככל האפשר. מפני שסוכר תמיד מקבל עדיפות על שריפת שומן. יותר פחמימות בתזונה שלך = רמות גבוהות של סוכר בדם =רמות גבוהות של אינסולין.

ובסופו של דבר, להיות "שורף סוכר" אומר שאתה תהיה בסופו של דבר "צובר שומן".

אבל זה לא הגרוע ביותר, כי ברגע שאתה עולה על המסלול של "שורף סוכר" אתה נכנס לתוך מעגל קסמים שקשה לעצור.

כאשר הגוף שלך רגיל שלשרוף סוכר לאנרגיה, ברגע שהוא מועבר מתוך זרם הדם (באדיבות אינסולין), הגוף שלך יתחיל להתחנן לעוד סוכר. הסוכר – כמו שהוא עוללה ככה הוא יורד (ומתרסק) ואתה תהיה עצבני, מדוכא ועייף עד שלא תזין את התשוקות האלה ולא תאכל עוד סוכר (מזון פחמימתי). כאשר אתה מזין את התשוקה עם מזון עשיר בפחמימות, מעגל הקסמים ממשיך להסתובב.

אז איך אתה מגרה ייצור גלוקגון?

כפי שציינתי קודם לכן, הייצור של אינסולין גלוקגון הם הפוכים זה לזה. הדבר הראשון שאתה צריך לעשות כדי לעורר את הייצור של גלוקגון זה להפחית את סך הפחמימות בתזונה שלך – לרמה הנמוכה ביותר (ואם אפשר אז בכלל בלי).

אבל יש עוד צעד חשוב כדי לעודד את הייצור של גלוקגון בגוף: לאכול תזונה עשירה בחלבון!

חלבון מגרה את הייצור של גלוקגון ושולח את האות לגוף שלך כי היה "ציד טוב" וזה בטוח לשרוף שומן עודף. חלבון גם מקדם תחושה ארוכת טווח של שובע ומלאות, עוזר לך להישאר שבע רצון עם התזונה שלך.

הנה מקורות של חלבון באיכות גבוהה שכדאי להוסיף לכל ארוחה:

בשר בקר, טלה
דגים ופירות ים  (סרדינים, מקרל, סלמון פראי, וכו ')
עוף אורגני
ביצים

התכנית שלך להרזיה אחת ולתמיד

התכנית לשריפת שומן ושמירה על גוף רזה ובריאה היא פשוטה ולא דורשת ממך לרעוב או לספור שום דבר.

המפתח הוא לצרוך חלבון ושומנים בריאים לשובע. שים לב שהפחמימות שאתה אוכל (אם בכלל) הן בעלות אינדקס גלקימי נמוך – כאשר מומלץ להימנע מפחמימות ככל האפשר. על ידי אכילה מצורה כזו, המערכת ההורמונלית שלך תשתנה מזו של "שורפת סוכר" ל "שורפת שומן".

לחץ כאן לפרטים מלאים והצטרפות לתכנית "HypnoSlim" הכוללת הנחיות תזונה לשריפת שומן ללא רעב או ספירת קלוריות

.