טיפול בהפרעות אכילה

טיפול בהפרעות אכילה, טיפול בבולימיה, טיפול באנורקסיה, טיפול באכילת יתר כפייתית

טיפול בהפרעות אכילה בשיטת לוסקי הוא טיפול טבעי ויעיל המשלב בתוכו מספר טכניקות טיפוליות (ללא שימוש בכדורים ובהתאמה אישית אליך) לצד שיחות שבועיות. הטיפול יתחיל בפגישה ראשונה שהיא פגישת אבחון מקיפה ובה אני אערוך לך מספר אבחונים מסודרים ופשוטים על מנת לזהות את שורש הבעיה.

בשיטת לוסקי, המטרה הראשונה של הטיפול היא לזהות את הסיבה שיצרה וממשיכה ליצור את הבעיה על מנת, בסופו של תהליך, לחולל שם את השינוי המבוקש.

טיפול בהפרעות אכילהטיפול בהפרעות אכילה

בנוסף, אני אתשאל אותך בנושאים שונים של חיי היום יום שלך, הרגלי חיים ומעגלי חיים שונים על מנת לראות את התמונה השלמה ואת כל ההשפעות שזה יוצר בחיים שלך. חשוב מאוד לזהות את הקושי וגם את הרווח שהקושי יוצר על מנת לתת לו (בסופו של דבר) חלופה. אני יודעת שזה נשמע מוזר, אבל לכל תקלה יש רווח שבא יחד איתה. לדוגמא: כאשר ילד חולה בשפעת, הוא לא הולך לבית ספר, נשאר לראות טלוויזיה בבית כל היום וגם מקבל יחס מועדף. כל אלה הם הרווח ולעתים הרווח הזה, הוא עצמו מהווה את הסיבה להופעתה של הבעיה.

התהליך הטיפולי בשיטת לוסקי הוא תהליך קצר (כ-10 מפגשים ובהתאם לקצב האישי שלך) בהם אני אתאים ואשלב עבורך מספר תרגילים, טכניקות ושינויים אשר יחוללו את השינוי. בנוסף, אני אראה לך גם כיצד להטמיע את ההרגלים החדשים על מנת שיישארו לתווך ארוך ועל מנת למנוע את חזרתה של התקלה.

כפי ששמת לב, אינני נוהגת להשתמש במילה "מחלה" מפני שאינני מאמינה במושג הזה. הפרעות אכילה הם הרגלים לא בריאים שהושרשו ויוצרים נזק. כמו כל הרגל מזיק, יש למצוא את הדרך המתאימה לך על מנת להחליף אותם בהרגלים בריאים ומקדמים. שינוי הרגלים הוא תהליך אפשרי עבור כל אחד ולכן הוא אפשרי גם עבורך.

הטכניקות הטיפוליות הטבעיות אשר ישולבו במהלך טיפול בהפרעות אכילה הן:

– טיפול באמצעות תזונה – לימוד של עקרונות התזונה הבריאה, ביצוע בדיקות דם לצורך זיהוי חוסרים תזונתיים והוספת תוספי מזון לתזונה היומית ובהתאם לצורך על מנת לאזן ערכים כגון ויטמינים ומינרלים בדם.
– טיפול באמצעות פרחי באך – שילוב של תמציות פרחי באך בהתאמה אישית לצורך איזון מצבים רגשיים / נפשיים שגורמים לאכילה מוגזמת או אי אכילה.
פרחי באך משפיעים בצורה יעילה על מצבים של חוסר איזון רגשי / נפשי ובמיוחד אלו הקשורים לאכילה, דימוי גוף, בטחון עצמי וכד'.
– טיפול באמצעות דיקור – שילוב של דיקור באינטליגנציות החלשות לצורך איזון הערוצים ולצורך פתיחת חסימות ברובד הרגשי. הדיקור הוא טכניקה יעילה ומיידית אשר משפיעה ישירות על גוף ונפש כאחד.
– טיפול באמצעות דמיון מודרך – דמיון מודרך הוא כלי יעיל צורך שינוי עמדות וגישות. במקרה זה נשאף לזהות ולשנות את מערכת העמדות הקיימת לייחס לגוף, לאכילה, למשקל וכד'.
– טיפול באמצעות פסיכודרמה – תהליכי פסיכודרמה לצורך זיהוי הדיאלוג הפנימי בין עולם השכל והרגש והפאר ביניהם אשר יוצר הקושי הבא לידי ביטוי באכילה.
– טיפול באמצעות מדיטציה – שילוב ותרגול קבוע של מדיטציה לצורך התבוננות והתמודדות טובה יותר עם מחשבות ודחפים הגורמים להפרעות אכילה.בנוסף, ישולבו טכניקות וכלים נוספים בהתאם לצורך ובהתאם לתוצאות האבחון שלך.

סוגי הפרעות אכילה

הפרעות אכילה היא הפרעה נפשית המתבטאת באכילה בלתי-סדירה הגורמת לנזקים גופניים.
להפרעות אכילה השפעה ניכרת על כל תחומי החיים – החל מבעיות פיזיות, רגשיות ועד בעיות רוחניות ונפשיות. בחקר הפרעות האכילה רב הנסתר על הגלוי, אולם ידוע זה מכבר שבעיות אכילה הן בעיות מידרדרות והולכות והן טומנות בחובן גם סכנת מוות.
על פי נתונים של שרות הבריאות הציבורי בארצות הברית, למעלה מ-7 מיליון נשים ברחבי העולם סובלות מבעיות אכילה והפרעות אכילה. במהלך מחזור חיים של אדם, העריך השירות שכ-50 אלף ימותו כפועל יוצא של הפרעת אכילה.
הפרעות אכילה תוקפות ללא הבחנה בין צבע או מעמד. הן נפוצות בכל שכבות הגיל, והטווח המוגדר כבעייתי נע בין 12 ל-41 שנים.
בעבר, נטען בתוקף כי הפרעת אכילה קשורה באופן ישיר באוכל. כיום יודעים המומחים שישנם עוד לא מעט פרמטרים במשוואה שמביאה בסופו של דבר ליצירת הפרעת אכילה: פחד, אשמה, תשומת לב, ילדותיות ועוד.
מבין מגוון הפרעות האכילה הרבות הקיימות, בולטות ביותר שלוש המחלות הנחשבות גם כקשות ביותר:
1. אנורקסיה – הרעבה עצמית.
2. בולימיה – זלילה חסרת מעצורים ואז התרוקנות לא טבעית.
3. אכילת יתר כפייתית.
קיים קושי בהתמודדות עם הפרעות אכילה, הנובע מהכחשה, בושה, חוסר אונים, רגשות אשם ושאיפה לשלמות (ויקיפדיה, 2009).

רוצה לקבל פרטים למייל שלך על טיפול בהפרעות אכילה ?
טיפול בהפרעות אכילה