תרופת פלא? איך טכנולוגית סאונד חדשנית שולחת אנשים שסובלים מנדודי שינה וקושי להירדם, לשינה מתוקה אחרי 12 דקות האזנה.

עבור ישראלים רבים הסובלים מנדודי שינה, כל ערב הוא מלחמה חדשה. ניסיונות מתסכלים להירדם ועייפות מצטברת נגמרים לרוב בנטילת כדורים כימיים שיוצרים תלות ופוגעים בסופו של דבר בבריאות ובאיכות השינה. כעת, טכנולוגיה חדישה מאפשרת פתרון טבעי ופשוט המשתמש באותות סאונד ייחודיים שעוזרים להירגע, להוריד את מפלס המתח ולחזור לישון כמו תינוק. לאחר ש"מחולל השינה" בפיתוח כחול לבן עזר ל-478 ישראלים תוך שבוע בלבד ועורר התעניינות רבה בקרב רבים נוספים, יצאנו לבדוק במה מדובר.

(מאמר פרסומי)

פתרון טבעי לבעיות שינה

הטכנולוגיה החדישה הזו מבטיחה לכם שבאמצעות האזנה להקלטת אודיו, תוכלו לגרום למוח שלכם להיות ממוקד יותר, רגוע יותר, להיכנס למצב שינה בקלות מדהימה, להוריד את מפלס המתח בגוף ובנוסף – וכנראה הכי חשוב – להביס את נדודי השינה ולהשיג שינה טבעית ורצופה – ללא כדורים או כימיקלים.

הידיעה על טכנולוגיית הפלא הזו הגיעה לידיעת המערכת באמצעות מורן, שלאחר 3 שנים בהם סבל מקשיי הירדמות ונדודי שינה בגלל הלם קרב, הוא סיפר לנו שהוא מצא את הדבר שגורם לו פשוט להירדם ולישון. יצרנו קשר עם גברת יולי ביילין – מפתחת של ‘מחולל השינה’ הישראלי וקיבלנו הסבר פשוט לטכנולוגיה מורכבת כדי שנוכל להביא את התגלית החשובה לפניכם. אם אתם סובלים מקשיי הירדמות או נדודי שינה, הפתרון הטבעי נראה קרוב מתמיד.

הטכנולוגיה המדוברת היא האחות הקטנה בתחום של חקר גלי המוח והיא נקראת טונים-בינאורלים.

פתרון טבעי לנדודי שינה

מסתבר שקצת נותרנו מאחור – מפני שבעולם כולו, זה כבר קרוב לעשור, אנשים מכל הגילאים משתמשים בטונים-בינאורלים כפתרון טבעי שמסייע להם במגוון רחב של תקלות כגון: קשיי הירדמות, נדודי שינה, קושי להתרכז, מתח כרוני ועוד – כל זאת באמצעות אימון ושינוי גלי מוח על ידי טכנולוגיית סאונד בלבד.

בתור התחלה, בואו נבין מה הם טונים-בינאורלים וכיצד הם פועלים:

מהם טונים-בינאורלים?

דמיינו שאתם עונדים זוג אוזניות. האוזנייה השמאלית משמיעה צליל כלשהו בתדר מסוים בעוד שהאוזנייה הימנית משמיעה צליל בתדר אחר.

כאשר המוח שלכם מעבד את ההבדל בין שני הצלילים, הוא יוצר צליל שלישי – זהו הטון הבינאורלי.

לדוגמה: אם האוזן השמאלית שלכם שומעת תדר בגובה 200Hz, ואילו האוזן הימנית שומעת תדר בגובה 210Hz. ההפרש בין שניהם יוצר טון בינאורלי בתדר של 10Hz.

באופן הזה ניתן לשלוט ולקבוע במדויק את התדר של טונים-בינאורלים שיושמע למוח שלכם.

כאן הדברים נעשים מעניינים עוד יותר – כאשר המוח שלכם קולט טון בינאורלי מסוים, הוא משכפל אותו ומתחיל להדהד איתו בהרמוניה, ובעצם – משווה איתו צורה.

זאת אומרת, הקשבה לסאונד בטכנולוגיית טונים-בינאורלים גורמת למוח שלכם לשנות תדר על ידי הקשבה בלבד.

מאחר שתדרים שונים של גלי מוח מזוהים עם מצבי תודעה שונים, תוכלו להשתמש בטונים-בינאורלים כדי להשרות במוח שלכם מצב של רגיעה עמוקה, יצירתיות ספונטנית או פוקוס גבוה וגם – מצב של שינה עמוקה נטולת חלומות.

עובדה מעניינת היא שהטונים-הבינאורליים התגלו לראשונה כבר בשנת 1839 על ידי הפיזיקאי היינריך וילהלם דוב אך נכנסו לשימוש המוני רק בעשור האחרון.

תרופת פלא - פתרון טבעי לנדודי שינה

תווך גלי המוח שלכם:

לפני שנמשיך, בואו נכיר מקרוב כמה סוגים של גלי מוח – ובעיקר את השכיחים ביותר.

  1.     גלי דלתא (0.1 – 4 Hz)

מתרחשים בעת שינה עמוקה נטולת חלומות.

  1.     גלי תטא (4 – 8 Hz)

מתרחשים בעיקר בעת שינה בעלת חלומות (REM), אך ניכרים גם בעת ביצוע מדיטציה עמוקה.

  1.     גלי אלפא (8 – 14 Hz)

מתרחשים כאשר אתם בהכרה ורגועים – לדוגמה, כאשר אתם שוכבים בשלווה, ומחשבות רכות מרחפות בראשכם, או כאשר אתם שרויים במדיטציה.

  1.     גלי בטא (14 – 30 Hz)

אם אתם קוראים את זה, כנראה שגלי המוח בטא שולטים במוחכם כעת. גלי בטא נוכחים כאשר תשומת הלב שלכם ממוקדת בבעיה, בין אם אתם מעבדים דבר מסובך בראשכם, ובין אם אתם ממוקדים במשחק וידאו או מנהלים שיחה עם אדם אחר. אתם חווים גלי בטא גם בעת חרדה, לחץ והתרגשות.

התיאוריה של טונים-בינאורלים וגלי מוח

תוכלו להשתמש בטונים-בינאורלים על מנת לגרום לגלי המוח שלכם לעבור לתדר הקשור לפעילות הרצויה שלכם. תוכלו להשתמש בטונים-בינאורלים בתדר גבוה על מנת לשפר את הריכוז ואת הפוקוס שלכם. להבדיל, תדר נמוך יעזור לכם להרגיע את מחשבותיכם ואף לצלול לשינה עמוקה.

אילו טונים-בינאורלים מסייעים לכם להירדמות ושינה?

התדרים הטובים ביותר לצורך הירדמות יהיו 4Hz ומטה. תדר זה יגרום לגלי המוח שלכם לחקות את גלי דלתא, אותם גלים שאתם חווים בעת שינה עמוקה נטולת חלומות – מה שיעזור לכם להירדם בקלות.

מה למדע יש להגיד בעניין?

תרופת פלא - פתרון טבעי לנדודי שינה

במחקר אחד, 15 שחקני כדורגל צעירים השתמשו בטונים-בינאורלים על מנת להירדם לאורך תקופה של שמונה שבועות. 15 תלמידי ספורט נוספים ביצעו את התהליך ללא שימוש בטונים-בינאורלים. כאשר הם נשאלו בנוגע לכך, כל 15 משתתפי הניסוי שהשתמשו בטונים-בינאורלים דיווחו שאיכות השינה שלהם השתפרה באופן מיידי.

מחקר נוסף בחן את ההשפעה של טונים-בינאורלים על חרדה הנוצרת אצל מטופלים לפני הליכים רפואיים. מחקר בסמיות משולשת הראה שטונים-בינאורלים הפחיתו את רמות החרדה באופן משמעותי אצל מטופלים שסובלים מחרדה כרונית.

ואיך זה יכול לעזור לכם?

אנחנו לא צריכים מחקר מדעי כדי להוכיח שמוזיקה משפיעה על אנשים בדרכים שונות. מאז ומתמיד אנשים נעזרו במוזיקה רגועה בסגנון של צלילי טבע ומים זורמים על מנת להירגע.

זה עשוי להסביר מדוע הרבה אנשים אכן מוצאים את הטונים-הבינאורלים מרגיעים להפליא ורואים בהם תרופת פלא יעילה לשינה.

יכול להיות שטונים-בינאורלים אינם פתרון קסם לכל הבעיות בחיים, אך הם יכולים כמעט בוודאות להרגיע את המוח שלכם, מה שבתורו יגרום לשנת לילה הרבה יותר טובה.

לכן, אם שיטות הירדמות אחרות לא עזרו לכם, למה שלא תיתנו לטונים-בינאורלים הזדמנות?

איפה תשיגו טונים-בינאורלים מרדימים?

מחולל השינה הוא פיתוח ישראלי של יולי ביילין ND, LMD – מנהלת של ‘אקדמיה למדיטציה i32’ שלקחה את זה צעד אחד קדימה ושילבה טונים-בינאורלים עם טכניקות של מדיטציה, דמיון מודרך ותרגילי NLP להרפיה והפגת סטרס.

אחרי שקלטנו את השילוש העוצמתי הזה, הבנו למה היא קראה לזה ‘מחולל שינה’ – כי זה גורם לך להירדם תוך דקות ספורות עוד בטרם סיימת לשמוע את ההקלטה כולה.

באיזה אופן מומלץ להשתמש בהקלטות של מחולל השינה?

להפקת מקסימום השפעה, מומלץ להאזין לטונים-בינאורלים עם אוזניות. אם אתם רגילים להירדם ולישון על הגב, לא צפויים קשיים כלשהם להירדמות עם זוג אוזניות על הראש. אם האוזניות הרגילות מפריעות לכם, בקלות תוכלו למצוא היום ברשת אוזניות גמישות וכמעט בלתי מורגשות שנועדו בדיוק לצורך כך – הירדמות ושינה תוך כדי האזנה למוזיקה בתדר מסוים.

יולי סיפרה לנו שהיא חוקרת כעת את השילוב של טונים-בינאורלים עם מסיכת שינה, על מנת להירדם טוב יותר במטוס. אחרי שמחולל השינה עבר את שלב הפיילוט היא תעבור ככל הנראה לפיתוח מחולל שינה לתינוקות. הודענו לה מראש כי כל צוות האמהות של המערכת ממתינה באי סבלנות לדבר.

אזהרות שימוש

שימו לב: טכנולוגיית טונים-בינאורלים אינה מתאימה לסובלים ממחלות ומצבים בריאותיים מורכבים כגון אפילפסיה, ויש לקרוא בעיון את הנחיות השימוש לפני שאתם בוחרים להיעזר בזה עוד הלילה.

האם כדאי גם לכם לנסות את מחולל השינה ככלי עזר להירדמות?

כפי שנאמר לעיל, אם אתם מרגישים חרדים או לחוצים, או אם אתם מתקשים להירדם, עבור חלק מכם, טונים-בינאורלים הולכים להוות פיתרון שינה טבעי ומהיר.  עבור אחרים, יש סיכוי שזה יחליף את כדור השינה הבא שלכם.

ובמחיר הכל כך נמוך – אין לכם מה להפסיד.

פשוט קחו את האוזניות המועדפות עליכם, לחצו על ״נגן״, ותנמנמו לאורך הלילה.

תרופת פלא - פתרון טבעי לנדודי שינה